سوالات متداول


1-واش بتن چیست ؟

موزاییک واش بتن یا موزاییک سنگ برجسته ( بتن شسته ) به نوعی کفپوش بتنی است که بطور کلی به دو روش ویبره (ویبراسیون ) و ویبره پرس (پرسی ) تولید می شود .


2- منظور از موزاییک گرانیتی چیست؟

موزاییک گرانیتی شامل سنگدانه های ریزدانه (خشخاشی) موجود در معدنهای طبیعی کشورمان تولید گردیده است که طرح آن بر اساس سنگ گرانیتی طبیعی موجود در بازار تولید می گردد.


3-منظور از موزاییک اتوماتیک چیست؟

تولید اینگونه موزاییک ها بصورت کاملاً مکانیزه انجام می گردد.


4-موزاییک در کجاها مصرف می شود؟

پارکینگ

پشت بام

حیاط

سوله کارخانجات

انبارهایی که تریلی و لیفتراک رفت و آمد دارند

زیر پارکت

برجسته مناسب  فضای بیرونی 

 محوطه ،  پیاده راه 

 فضای سبز ومنظر ویلاها و اماکن مسکونی ، تجاری ، اداری ، تفریحی و گردشگری


5-تفاوت بین موزاییک پرسی و ویبره ای در چیست؟

موزاییک هایی که به روش ویبره ای تولید می شود در پروسه تولید فقط محصولات به صورت سنتی ویبره می گردند که این عمل فقط باعث خارج شدن هوای بتن می گردد ولی در روش پرس محصولات بصورت مکانیزه ویبره می شوند و پس از عمل ویبراسیون پرس می شوند که این عمل باعث می شود که خلل و فرج داخل موزاییک ها از بین رفته و از نفوذپذیری آب در داخل موزاییک جلوگیری شود و موزاییک عمر طولانی تری داشته باشد.


6-مواد تشکیل دهنده واش بتن ویبره چیست؟

 متشکل از سنگدانه های مرمریت ، پودرسنگ میکرونیزه (سنگ آهک) و سیمان خاکستری می باشد .


7-موزاییک پرسی چیست؟

موزائیک پرسی نوعی از انواع متنوع  کفپوش های بتنی  میباشد که از طریق فشار دستگاه پرس اجزا آن متراکم گردیده و تولید می شود .

 

8-نحوه بند کشی واش بتن به چه صورتی است ؟

بند کشی موزاییک واش بتن همانند بند کشی آجر نما و سنگ نما می باشد و با ترکیب ماسه نم دار با سیمان و یا ترکیب پودر سنگ نم دار و سیمان با یکدیگر می توان فواصل را پر کرد بدون آنکه به لایه برجسته واش بتن آسیبی برسد.ترکیب نم دار بند کشی هیچ گونه چسبندگی به سطح واش بتن را در صورتی که کاملا خیس نشده باشد را ندارد. بعد از بند کشی مابقی ترکیب بند کشی که روی سطح واش بتن باقی مانده است را کاملا جارو کنید و چند ساعت بعد جهت استحکام قسمت بند کشی شده آن را آب دهید.